Doprava ZDARMA při objednávce nad 1500 Kč

Můj příběh

Jak to všechno začalo…

Když jsem na podzim přemýšlela, čím obdaruji moji rodinu pod stromečkem, už jsem nechtěla jen obyčejné dárky, chtěla jsem dárky opravdu ode mě.

 Odjakživa miluji svíčky – jejich vůni, atmosféru, kterou dělají, plamen tvořící ten příjemný pocit a teplo domova. A tak mě napadlo mé oblíbené, vonné svíčky vyrobit.

Když jsem začala shánět materiál vůbec mě nenapadlo, jak náročné to celé bude. Doteď jsem netušila, že svíčky mohou být z různých druhů vosků a vlastně celý život kupuji drahé parafínové svíčky, které do ovzduší neuvolňují nic moc dobrého. Objevila jsem spoustu přírodních vosků, které jsou mnohem zdravější.Často se mi stávalo, že jsem si pořídila svíčku, která mi opravu voněla, ale hořela tak rychle, že jsem si ji ani nestihla užít. Takže zjištění, že svíčky ze sójového vosku vydrží hořet mnohem déle, než svíčky parafínové mě velice potěšila. Proto byla volba jasná.

Po zakoupení všeho potřebného jsem se dala do tvorby. S mým překvapením mi vytvořená svíčka vůbec nehořela. „Jak se to mohlo stát? Vždyť jde jen o roztavení vosku, přilepení knotu a nalití vosku do nádoby.“ – říkala jsem si.

Hodně jsem se spletla… Začala jsem tedy hledat podrobnější informace o výrobě svíček. No, je to docela věda. Zjistila jsem, že vlastně dělám všechno špatně. Mám úplně špatné knoty, vosk hodně rozehřátý, hodně barvy, všechno špatně od A do Z. Ale nechtěla jsem se vzdát, řekla jsem si, že to musí jít. Proto už více sečtělejší a s novým materiálem jsem se do toho pustila znovu.

Vánoce se kvapem blížily a já začínala být ve stresu, že nemohu stihnout vyrobit dárky pro mé blízké. Stále jsem se snažila metodou pokus-omyl. Nakonec se mi pár dní před Vánoci povedla svíčka, která hezky hořela, dobře vypadala a voněla.

Jejich výroba mě začala tak moc bavit, že jsem se rozhodla v tom pokračovat a dělat Vaše domovy voňavější a útulnější 😊

Každou svíčku vyrábím s láskou a péčí, kterou každá ručně vyrobená svíčka potřebuje.